20.000 nieuwe woningen in Zuid Holland erbij

29 March 2024, 17:23 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
ANP

In 2023 kreeg Zuid-Holland er bijna 20.000 nieuwe woningen bij. Dit blijkt uit het Kwartaalbericht Woningvoorraadontwikkeling, dat gedeputeerde Anne Koning naar Provinciale Staten heeft gestuurd. Het gaat hier over het bruto aantal toevoegde woningen waarbij nog geen rekening is gehouden met het aantal gesloopte woningen.

In Zuid-Holland worden de meeste woningen van heel Nederland gebouwd. Bovendien op de juiste plek, binnen het bestaand stedelijk gebied en betaalbaar, aldus Koning. ‘’Het gaat niet alleen om wonen, maar ook om alles wat er nodig is om je thuis te voelen: voldoende voorzieningen en hoogwaardig openbaar vervoer.’’

De gebiedsontwikkelingen in Zuid-Holland concentreert zich langs De Oude Lijn: de hoofdspoorweg tussen Leiden-Den Haag-Rotterdam-Dordrecht. In maart 2023 hebben overheden en woningcorporaties de woningbouwplannen ondertekend.